Evropská půjčka na koupi – například – lodi

Jak získat peníze z Evropských fondů? Ukážeme si to na příkladu. Například se rozhodnete si koupit loď.

Hlavním bodem je to, že tato loď musí sloužit pro účely vaší firmy. Nelze po EU požadovat peníze na něco, co bude sloužit pouze k vaší potřebě a pobavení. EU podporuje podnikatele velkou škálou programů. Každoročně tak EU podpoří více než dvě stě tisíc podniků.

Peníze z fondů jsou určeny nejen začínajícím, ale také už zavedeným podnikatelům a společnostem z různých odvětví a také různých velikostí. Můžete tak čerpat úvěry, záruky, financování vlastního kapitálu apod.

Jak to tedy celé funguje? Vaši žádost o poskytnutí finanční podpory přijímají místní finanční instituce. Což jsou například banky, nebo záruční společnosti. Ty čerpají také podporu z EU, což může vaši získanou částku ještě navýšit. Záleží však na dané instituci, ale také zemi, jak bude zisk vašich peněz probíhat.

Peníze mohou získat jak malé a střední podniky, tak nevládní organizace, mladí lidé, výzkumní pracovníci, zemědělci, či veřejné subjekty. Zisk peněz je podmíněn velkým množstvím papírování. S ním vám pomůže bud přímo specializovaná firma, nebo banka.

Pokud se tedy rozhodnete koupit loď pro své podnikání, záleží na zemi, ve které budete žádat o půjčku. Podmínky pro zisk jsou různé. Lišit se také bude návratnost peněz, úrok, apod. Je tedy potřeba si váš případ ověřit přímo pro vaši zemi.

Pro malé a střední podniky byl například připraven zvláštní program COSME. Ten řídí Evropská komise. Tento program napomáhá při zakládání a růstu podniků pomocí nástrojů pro úrokové záruky a kapitálového nástroje pro růst.

Mnohé banky v dnešní době pomáhají se ziskem evropských dotací. Pomůžou vám tak zjistit nejen možnosti zisku dotace, ale také vám pomůžou s veškerým papírováním a následným ziskem těchto financí. Pokud jste v této sféře nováčky, doporučujeme se obrátit na instituce, které tomu opravdu rozumí. Bude vás to sice něco stát, ale v EU to funguje následovně. Pokud něco špatně vyplníte nebo nebudete dodržovat určitý stanovený plán, musíte finance vrátit. Proto si raději připlaťte, abyste se tomuto vrácení vyhnuli.